PolskiAngielski

Blog

Food truck czy przyczepa gastronomiczna?

03-09-2019Wyświetleń: 1602
Wiele osób pragnie zarabiać w branży gastronomicznej, jednak prowadzenie własnej restauracji jest dosyć ryzykowną wizją. Nieustająca popularność fast foodów, możliwość oferowania usług w każdym miejscu oraz stosunkowo niskie koszty rozpoczęcia zachęcają coraz większą liczbę osób do otworzenia „restauracji na kołach”, mieszczących się w food truckach lub przyczepach gastronomicznych.
Przeczytaj całość

Przyczepy od producenta czy używane?

02-09-2019Wyświetleń: 333
Remont, wakacje czy budowa domu – to sytuacje, w których przydałby się większy bagażnik. Wtedy warto zastanowić się nad kupnem przyczepy samochodowej, która pomieści wszystkie niezbędne rzeczy. Warto też zastanowić się, czy lepiej kupić przyczepę od producenta, czy używaną?
Przeczytaj całość

Przyczepa dla koni - charakterystyka

31-08-2019Wyświetleń: 452
Przewożenie dużych zwierząt jest zadaniem odpowiedzialnym i skomplikowanym logistyczne, stanowiącym wielkie wyzwanie nawet dla doświadczonych hodowców. Bardzo ważne jest odpowiednie przewożenie koni biorących udział w wyścigach, wystawach czy pomagających w hipoterapii. Aby koń dobrze wykonywał swoją pracę, należy zadbać również o jego wygodę i stan psychiczny.
Przeczytaj całość

Przyczepy gastronomiczne - nowe czy używane?

02-08-2019Wyświetleń: 354
Stworzenie biznesu gastronomicznego to zawsze skomplikowane przedsięwzięcie zarówno pod względem logistycznym, jak i prawnym. Zakup lub wypożyczenie foodtrucka na potrzeby związane z obsługą festiwali lub festynów może być dobrym pomysłem na zdobycie pierwszego doświadczenia w gastronomii, które zbuduje fundament pod założenie własnego biznesu. Coraz więcej sprzedawców decyduje się na założenie działalności food truckowej, dopasowując się do trendów miejskiego stylu życia i coraz szybszego jego tempa.
Przeczytaj całość

Jakie przyczepy przeznaczone są dla samochodów ciężarowych?

30-07-2019Wyświetleń: 831
Wielkość i wagę przyczep do samochodów ciężarowych, które mogą poruszać się po polskich drogach, określa kodeks. Pojawia się w nim informacja, iż długość samochodu ciężarowego z przyczepą nie może przekraczać 18,75 m. Długość ta powinna być dostosowana do całkowitej masy pojazdu. Wybór odpowiedniej przyczepy do ciężarówki uzależniony jest także od rodzaju przewożonego nie niej ładunku. 
Przeczytaj całość

Jakie przyczepy przeznaczone są dla samochodów osobowych?

19-07-2019Wyświetleń: 4665

Przyczepka szczególnie przydaje się podczas remontów i przy przeprowadzkach. Taki pojazd jest również oszczędnym rozwiązaniem dla osób, które często przewożą duże rzeczy i muszą korzystać z usług firm transportowych. Jednak nie wszystkie przyczepki mogą być stosowane przez właścicieli samochodów osobowych.

 

Przeczytaj całość

Homologacja - co oznacza w przypadku przyczep?

02-07-2019Wyświetleń: 4529

Homologacja jest procesem, na podstawie którego dopuszcza się dany pojazd do ruchu. Ta decyzja dotyczy także przyczep, które muszą spełniać określone wymagania techniczne. Pozytywny wynik badań, który wydaje uprawniona do tego jednostka techniczna, umożliwia wydanie świadectwa, które następnie dopuszcza pojazd do rejestracji. 

Przeczytaj całość

Przyczepa gastronomiczna - wyposażenie

28-06-2019Wyświetleń: 462

Obwoźna sprzedaż posiłków zyskuje coraz większą popularność. To świetny sposób na zarobek w sezonie festiwali oraz Food Truckowych imprez. Jednak by rozpocząć swoją przygodę z przyczepami gastronomicznymi, warto dowiedzieć się najpierw, jakie wyposażenie jest konieczne do działania na tym obszarze.

 

Przeczytaj całość

Wynajem czy kupno przyczepy gastronomicznej.

03-06-2019Wyświetleń: 757

Moda na przyczepy gastronomiczne i food trucki przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ten sposób sprzedawania jedzenia jest silną częścią tradycji, zapoczątkowaną w 19 wieku wśród teksańskich poganiaczy bydła. Aktualnie w naszym kraju spotka się tysiące tego rodzaju punktów, w których można dostać bardzo tradycyjne dania, potrawy egzotyczne, lody czy innego rodzaju smakołyki.

Często organizowane są zloty food trucków i na każdym festynie, jarmarku czy dniach miasta nie może zabraknąć przyczep gastronomicznych, które ratują ciepłą strawą wygłodniałych imprezowiczów. Jeśli chcesz otworzyć tego rodzaju biznes, musisz zastanowić się nad tym, czy warto podobną przyczepę kupić, czy też ją wynająć?

Przeczytaj całość

Jakie przyczepy służą do przewozu zwierząt?

31-05-2019Wyświetleń: 2493
Aby móc przewozić zwierzęta, kierowca musi posiadać odpowiednią licencję oraz specjalistyczny środek transportu. Są to warunki konieczne, jeśli chce się otrzymać zezwolenie na transport zwierząt. Regulują to liczne rozporządzenia i przepisy, które w ostatnich latach znacznie się zaostrzyły z powodu zwiększonego działania na rzecz ochrony praw zwierząt. Najważniejsze jest zapewnienie im bezpiecznych i humanitarnych warunków podczas jazdy. Służą temu przystosowane do transportu zwierząt przyczepy. Jakie? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz w poniższym artykule.
Przeczytaj całość

Food truck - lepiej kupić czy wynająć?

06-05-2019Wyświetleń: 493
Jedzenie sprzedane bezpośrednio z samochodu to idea, która przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ta forma biznesu wykształciła się w dawnych czasach, gdy małe garkuchnie na powozach proponowały swoje potrawy teksańskim poganiaczom bydła, którzy przemieszczali się na olbrzymich obszarach amerykańskiego interioru. Od kilku lat food trucki w kraju nad Wisłą stały się bardzo popularne i trudno wyobrazić sobie bez nich festyny, koncerty, różnego rodzaju imprezy plenerowe czy też centra miast. Szacuje się, że w Polsce można znaleźć około 1500 działających food trucków. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu tego rodzaju biznesu, warto zastanowić się nad tym, czy lepiej wynająć przyczepę, czy może jednak ją kupić.
Przeczytaj całość

Przyczepa gastronomiczna - co to takiego?

30-04-2019Wyświetleń: 1233

Hamburger podczas festynu? Zmrożona cola pod stadionem? A może porcja frytek w trakcie koncertu? Ślinka cieknie na samą myśl. Tymczasem rzadko kiedy zwracamy uwagę, że te wszystkie specjały nie byłyby możliwe, gdyby nie specjalnie dostosowane do przygotowywania posiłków przyczepy gastronomiczne, które wtopiły się w nasz krajobraz. Biznes na kółkach kwitnie. Przyszedł do nas z Ameryki, gdzie od lat podczas różnorodnych eventów właściciele przyczep z jedzeniem zbijają zyski liczone w tysiącach dolarów. W Polsce też są one coraz popularniejsze i nie zawsze związane jedynie z imprezami. Zdarza się, że przyczepy na stałe zlokalizowane są w jednym miejscu, np. na deptaku. Należy jednak pamiętać, że przyczepy gastronomiczne są traktowane jako ruchomy punkt sprzedaży, bez względu na to, czy korzystają ze swojej mobilności, czy nie.

Przeczytaj całość

Jakie wyposażenie posiada food truck?

08-04-2019Wyświetleń: 408
Gdy zbliża się wiosna, turyści i okoliczni mieszkańcy tłumnie wychodzą na ulicę. Zwiedzają zabytki, robią zakupy i chętnie korzystają z oferty pobliskich restauracji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się food trucki, które oferują jedzenie na szybko i w stosunkowo niskiej cenie. To doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie trudno o pomieszczenie na tradycyjną restaurację.
Przeczytaj całość

Gdzie można kupić food truck?

25-03-2019Wyświetleń: 469

Socjologowie twierdzą, że coraz częściej jadamy „na mieście”. Dużą popularnością cieszy się jedzenie na dowóz, bo jako społeczeństwo jesteśmy zbyt zapracowani, by gotować na co dzień. Z tego samego powodu coraz częściej wybieramy się do barów i restauracji, gdzie najbardziej zależy nam na cenie, jakości oraz na szybkości obsługi. Nie jest zatem niespodzianką, że przedsiębiorcy chcą inwestować w biznes tego typu. Najłatwiej zacząć od przyczepy gastronomicznej, bo wiąże się to z niskimi kosztami, a więc i mniejszym ryzykiem. Jest to dobry pomysł na rozpoczęcie biznesu w branży gastronomicznej. Zobacz, gdzie najlepiej kupić food truck.

Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Wszystkie prawa zastrzeżone Auto Port 2023
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu